top of page
bgImage
22222.jpeg

PEPI REFLEKT atstarojošā izolācija

PEPI REFLEKT materiālu izmantojuma veidi

Jumtu, mansardu siltināšana PEPI REFLEKT PLUS 5 mm atstarojošo siltumizolāciju ar skavām stiprina horizontāli vienlaidus pāri spārēm. Tad ar 15–20 mm biezu latu palīdzību veido gaisa šķirkārtu, kas nepieciešama, lai darbotos atstarojošais efekts. Pie izveidotā latojuma stiprina ģipškartona plāksnes, dēlīšus vai citus apdares materiālus. Ļoti svarīgi ir ar alumīnija līmlenti rūpīgi salīmēt izolācijas materiāla salaidumu vietas, lai pasargātu masīvo izolāciju un koka konstrukcijas no ūdens tvaika piekļūšanas. Rūpīgi jāsalīmē arī izolācijas salaidumi ar visām iespējamām konstrukcijām, izmantojot speciālas līmlentes, līmi vai silikonu. Lietojot PEPI REFLEKT PLUS, nav nepieciešama papildus tvaika izolācija, jo alumīnija folija ir ideāla tvaika barjera.

Karkasa ēku sienu siltināšana

Siltinot karkasa ēku sienas, jārīkojas līdzīgi kā siltinot jumtus. 5 mm bieza PEPI REFLEKT PLUS atstarojošā siltumizolācija karkasa ēkas sienas siltumpretestību palielina par 30–40 %.

 

Siltās grīdas, grīdas

Lietojot silto grīdu apkuri, veidojas ievērojama temperatūru starpība starp apsildāmo betona slāni un zem tā esošo telpu vai grunti. Līdz ar to palielinās siltuma zudumi infrasarkanā starojuma veidā. Lai izmantotu PEPI REFLEKT POLY atstarojošās īpašības, to klāj ar metalizēto pusi uz leju. Gaismas caurlaidīgais putu polietilēna pamatslānis veic gaisa šķirkārtas funkciju. Zema blīvuma polietilēns, no kura ir izgatavota PEPI REFLEKT materiālu pamatkārta, ir ķīmiski noturīgs, un nav nepieciešams to papildus aizsargāt no saskarsmes ar betona javu. Ar polimēra aizsargkārtiņu ir nodrošināta arī PEPI REFLEKT POLY atstarojošā virsma. Pateicoties slēgtu šūnu struktūrai, putu polietilēna pamatkārta praktiski neuzsūc ūdeni.

PEPI REFLEKT grupas materiāli ir lieliskas ūdens tvaika, radona barjeras, kā arī skaņas izolācija, kas "peldošajās" grīdu konstrukcijās dod līdz 20 dB triecientrokšņu samazinājumu. Silto grīdu konstrukcijās no koka, kur starp sijām iespējams izveidot gaisa šķirkārtu, PEPI REFLEKT atstarojošo izolāciju klāj ar atstarojošo virsmu uz augšu. 

Pirtis

Īpaši efektīva ir PEPI REFLEKT atstarojošās izolācijas izmantošana pirtīs. Šādi siltinātas pērtuves uzsildīšanai nepieciešams mazāk laika un kurināmā. Pirts siltināšanai ieteicams lietot PEPI REFLEKT PLUS 5 mm materiālu kombinācijā ar masīvo izolāciju. (Skatīt masīvās izolācijas ražotāju ieteikumus.) Starp apdari un atstarojošo virsmu obligāti jāatstāj 15–20 mm plata gaisa šķirkārta un ar alumīnija līmlenti rūpīgi jāaizlīmē izolācijas salaiduma vietas, lai novērstu ūdens tvaiku nokļūšanu masīvajā izolācijā un nesošajās konstrukcijās.

Auto

Ar atstarojošo izolāciju aprīkotas automašīnas ziemā labāk saglabā siltumu un vasarā daudz mazāk sakarst.
Būtiski ir arī tas, ka PEPI REFLEKT grupas materiālu pamata kārta ir ar slēgtu šūnu struktūru, kas praktiski neuzsūc ūdeni un neveicina auto virsbūves daļu korozijas veidošanos.
No PEPI REFLEKT materiāla izgatavoti auto logu aizsargi droši pasargā auto iekšējās apdares materiālus un tapsējumu no izbalēšanas un deformācijas tiešu saules staru iedarbībā.

Apkures radiatoru ekrāni

Aiz apkures radiatora novietota atstarojošās izolācijas loksne rada efektu, kas it kā "iznes" to telpas vidū un palielina tā siltuma atdevi par 20–25 %. Šāda vienkārša procedūra paaugstina telpas temperatūru par 1–2 grādiem.

Ventilācijas sistēmas, gaisa vadi

Ventilācijas sistēmu gaisa vadu izolēšanai izmanto PEPI REFLEKT PLUS 5 mm un PEPI REFLEKT ADH. Strādājot ar šiem materiāliem, nav nepieciešami speciāli instrumenti un aizsardzības līdzekļi. Pateicoties to vieglumam, stiprināšana arī pie liela izmēra gaisa vadiem ir vienkārša. Salaiduma vietas rūpīgi jānolīmē ar alumīnija līmlenti.


PEPI REFLEKT ADH ir ar pašlīmējošu virsmu, un to klāj tieši uz gaisa vada. PEPI REFLEKT PLUS 5 mm materiālam nepieciešamo gaisa šķirkārtu veido no putu polietilēna slejām, ko gredzenu veidā aptin ap gaisa vadu 30–60 cm atstatumā.

Betonējumu aizsardzība


Liekot foliju uz leju, tiek saglabāts siltums ziemā, kamēr betonā norisinās ķīmiskās reakcijas. Savukārt betona konstrukcijas pārklājot ar folijas slāni, ko novieto uz augšu, vasarā tiek atstaroti saules stari, un betons cietēšanas laika tiek pasargāts no straujas izžūšanas.

Spectērpi

Ar atstarojošu virsmu aprīkoti tērpi dažādu profesiju pārstāvjiem – ugunsdzēsējiem, metalurgiem, vulkanologiem, kosmonautiem u.c. – dod iespēju strādāt, ilgstoši uzturēties augstās temperatūrās, karstuma avotu tiešā tuvumā.

PEPI materiāli grīdām

PEPI REFLEKT POLY 8 mm skaņas izolācija, starpstāvu pārsegumi

Daudzstāvu celtnēs ir svarīgi nodrošināt skaņas izolāciju starp stāviem. Ļoti ērts risinājums ir PEPI REFLEKT POLY 8 mm izmantošana klāšanai zem izlīdzinošās betona kārtas. Tas palīdz ietaupīt ieklāšanai nepieciešamo laiku, salīdzinot ar citiem izolācijas veidiem, un nodrošina triecientrokšņu izolācijas būvnormatīvu izpildi (saite uz testu). PEPI REFLEKT POLY 8 mm, izmantojot skaņas izolācijai, klāj ar spīdīgo pusi uz augšu!

Kompensācijas lentes

Kompensācijas lentes izmanto, lai "peldošo" grīdu slāņus (izlīdzinošās betona kārtas, plātnes) atsaistītu no sienām un citām nesošām konstrukcijām un novērstu skaņas tiltiņu veidošanos.

Ražojam 5 un 8 mm biezas kompensācijas lentes platumā no 6 līdz 25 cm, 50 metru garos ruļļos.

bottom of page